Categories Archives: Volleyball

Kupa e Kosovës 2016 – Rezultatet

Më datën 03/03 mars 2016 në mesjavë u zhvilluan ndeshje e xhiros së dytë që njëherit ishin edhe qerekfinale të Garave të Kupës së Republikës së Kosovës në Volejboll për vitin 2016. Drita mposht KV “Kolegjin AAB” nga Prishtina dhe plas

Finalja e madhe:

KV “DRITA” – KV “Skenderaj” E Enjte në ora 17:00 në Prishtinë.   KV “Skenderaj” është ekip i cili pas përfundim të kampionatit të rregullt 2015/2016 u rendit i 2-ti në tabelën e superligës me vetëm dy humbje nga Drita

Finalja e Kupës së Kosovës 2016

Të enjten me datën 24 mars 2016 në ora 17:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë zhvillohet ndeshja Finale e Kupës së Republikës së Kosovës 2016 në Volejboll për femra e cila do të jetë edhe drejtpërdrejt në RTK 1. Klikoni kë

FEMRAT – Kupa Kosovës 2016

Grupi A Xhiro 1-rë KV “DRITA” Pushoj KV “Kastrioti” – KV “Kolegji AAB” 1-3 (25:23, 23:25, 23:25, 22:25) dhe KV “Ferizaj”   – KV “Gryka”  3-0 (25:12, 25:17, 25:19) Xhiro 2-të KV “DRITA” – KV “Kolegji