Lajme

Finalja e Kupës së Kosovës 2016.

Të enjten me datën 24 mars 2016 në ora 17:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë zhvillohet ndeshja Finale e Kupës së Republikës së Kosovës 2016 në Volejboll për femra e cila do të jetë edhe drejtpërdrejt në RTK 1. Klikoni kë

FEMRAT – Kupa Kosovës 2016.

Grupi A Xhiro 1-rë KV “DRITA” Pushoj KV “Kastrioti” – KV “Kolegji AAB” 1-3 (25:23, 23:25, 23:25, 22:25) dhe KV “Ferizaj”   – KV “Gryka”  3-0 (25:12, 25:17, 25:19) Xhiro 2-të KV “DRITA” – KV “Kolegji

Finalja e madhe:.

KV “DRITA” – KV “Skenderaj” E Enjte në ora 17:00 në Prishtinë.   KV “Skenderaj” është ekip i cili pas përfundim të kampionatit të rregullt 2015/2016 u rendit i 2-ti në tabelën e superligës me vetëm dy humbje nga Drita

Hello world!.

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Historiku i KV “DRITA” – Femrat.

Historiku i Klubit të Volejbollit “DRITA” – Femrat HISTORIKU I KV ”DRITA”-Femrat 1982 – U formua nga profesor Hajrush Fazliu në kuadër të shkollës fillore “Selami Hallaqi” në Gjilan, ku pedagogët Hajrush Fazliu, Hafi

Kupa e Kosovës 2016 – Rezultatet.

Më datën 03/03 mars 2016 në mesjavë u zhvilluan ndeshje e xhiros së dytë që njëherit ishin edhe qerekfinale të Garave të Kupës së Republikës së Kosovës në Volejboll për vitin 2016. Drita mposht KV “Kolegjin AAB” nga Prishtina dhe plas