Filloj ediconi 16/17- KV “Drita” e nis me fitore ne kryederbi.

Me datën 01/02/03 tetor 2016 filloj edicioni 2016/2017 i kampionatit të Kosovës në Kolegji Univers Superligën e Kosovës. Drita fiton kryendeshjen me rezultat 3 me 1.

Ekipi jonë DRITA me datën 03 tetor 2016 ishte mikëpritës në Gjilan i KV “Skenderaj” nga Skenderaj që njëherit vitin e kaluar ishte edhe konkurretni kryesor për titullin e kampionit. Dritaset tona arritën të fitojnë me rezultat 3 me 1 në sete duke fituar pikët maksimale nga ky takim dhe duke shpalosur qysh në fillim luftën për të parin edhe këtë stinor.

Përbërja e vashave tona ishte kjo:

KV “Drita”: Adelajda Prenga, Ronita Leka, Blinera Jaha, Venera Kadriu, Lorina Mehmeti, Olsa Syla, Elmira Asani dhe Libero Fjolla Hyseni Kryetrajner Lorik Ilazi, Ndihmës Valon Zymberi.

Të gjitha rezultatet e Superligës Femrave:

Kolegji Univers Supeliga – Femrat, xhiro 1-rë më 01/02/03 tetor 2016:

KV “DRITA”     – KV “Skenderaj” 3-1 (25:23, 17:25, 25:18, 25:21),

KV “Prish. Volley”- KV “Prishtina” 3-0 (25:22, 25:21, 25:12),

KV “Gryka”        – KV “Ferizaj”     3-0 (25:17, 25:20, 25:15) dhe

KV “Kastrioti”     – KV “Drenasi”  3-0 (25:13, 25:13, 25:23).

Tabela tani duket si më poshtë:

 Ekipi L  F  H  Setat  Pik.
1. KV “Kastrioti” 01 01 00 03:00 03
2. KV “Gryka” 01 01 00 03:00 03
3. KV “Pri.Volley” 01 01 00 03:01 03
4. KV “DRITA” 01 01 00 03:01 03
5. KV “Skenderaj” 01 00 01 01:03 00
6. KV “Prishtina” 01 00 01 00:03 00
7. KV “Ferizaj” 01 00 01 00:03 00
8. KV “Drenasi” 01 00 01 00:01 00

 

Attachment

fitorja-1-re-16-17

Leave a Comment

(required)

(required)